• +48 662 522 293
  • |
  • biuro@tniemycnc.pl

Częste Pytania

Częste Pytania Frezowanie CNC

Prezentujemy Państwu najczęściej zadawane pytania odnośnie frezowania CNC

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie - prosimy przesłać zapytanie na maila odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.

Co to jest frezowanie CNC?

Computerized Numerical Control, CNC (pol. komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych) – układ sterowania numerycznego, wyposażony w mikrokomputer, który można dowolnie interaktywnie zaprogramować. Termin ten zwykle używany jest w odniesieniu do obróbki materiałów za pomocą komputerowo sterowanych urządzeń takich jak frezarki, tokarki, elektrodrążarki. Obróbka CNC pozwala na szybkie, precyzyjne i wysoce powtarzalne wykonanie złożonych kształtów. Przekładając to na najprostszy język jest to proces który pozwala wykonać różne zadania za pomocą kodu sterującego maszyną. Dzięki niemu jesteśmy wykonać najbardziej wymyśle zadania praktycznie w każdym materiale. Istnieją maszyny które działą nawet w 5 osiach i pozwalają na obróbkę materiału w każdej płaszczyźnie.

Jak mogę wycenić projekt?

Jeśli posiadają Państwo już gotowy projekt lub wytyczne na których podstawie jesteśmy w stanie oszacować ilość przebytych metrów bieżących frezowania prosimy przesłać go na adres mailowy biuro@tniemycnc.pl, a w odpowiedzi otrzymają Państwo cenę usługi.

Jakie pliki przyjmujemy do wyceny?

Pliki jakie najlepiej przesyłać do nas to .cdr (wersja do 16) .pdf (krzywe) .ai .eps .dxf

Dlaczego naliczają Państwo opłatę za przygotowanie projektu skoro wysłałem gotowy projekt?

Otrzymany projekt jest wyłącznie plikiem, który obrazuje wynikowy efekt frezowania. Nasze zadanie polega na przygotowaniu trajektorii oraz dobranie odpowiednich parametrów frezowania. Dla przykładu Państwo przesyłają projekt, który zakłada wycięcie dziesięciu kwadratów z Plexi. Nasze zadanie to wytyczenie punktów początkowych oddalenie ich na bezpieczną odległość od siebie oraz prędkość frezowania. Opłata za przygotowanie projektu jest stałą opłatą nie zależnie od czasu jaki poświęcimy na poprawne przygotowanie projektu.

Jakich frezów używacie?

Korzystamy z frezów produkcji niemieckiej, angielskiej, a nawet izraelskiej. Doświadczenie zdobyte przez lata pozwoliło nam wyłonić najbardziej efektywne frezy. Średnicę oraz rodzaj dobieramy odpowiednio do grubości oraz rodzaju materiału. Dla przykładu plexi frezujemy frezami dwupiórowymi, a Dibond frezami jednopiórowymi natomiast płyty drewnopodobne specjalnymi frezami typu "jeż" z systemem łamacza wióra. Prędkości oraz sposób przygotowania projektu pozostaje naszą ścisłą tajemnicą.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz!

Back to Top